ARCHIV - 2022


31. 12.

Nový rok přináší opět své poselství, přejme si navzájem lásku a přátelství. Ať štěstí a zdraví provází náš každý krok, přejeme vám úspěšný celý příští rok :-)


28. 12.

Dnes jsem využila krásného počasí k focení ...


21. 12.

Všem příznivcům naší stránky přejeme ty nejkrásnější Vánoce :)

17. 12.

Jsme tým :-)

Dnes jsme s Argouškem úspěšně složili canisterapeutické zkoušky. Velkou radost mi udělal hlavně tím, že až na jedno štěknutí si ostatních psů v místnosti nevšímal, a i když se u něj bohužel už po třetím cviku projevila únava a cvičení nebylo takové, jaké by být mohlo, snažil se a s vydřenými body jsme se do limitu zkoušky vešli :) Největší radost mi udělal při posledním cviku, přenášení psa cizí osobou, s čímž bojujeme už od štěněte, ale i přes mírnou nervozitu neprojevil ani náznak agresivního chování, naopak já jsem mu z nervozity pokazila poslušnost - přivolala jsem si Arga z odložení dřív, než mi dal rozhodčí povel ... ale máme to :-) Více informací najdete v rubrice ZKOUŠKY A ZÁVODY

Jsem na něho pyšná :-)


11. 12.

Sníííh :-)


8. 12.

Dnešní socializace na Čepkově a vánočních trzích ...

Argo se, až na občasné tahání na vodítku, choval naprosto vzorně, ani jednou nevyjel na ostatní psy, nechal se nadšeně hladit a mazlit cizími lidmi a ani proplétání se davy na náměstí mu nedělalo sebemenší problém ... Jsem na něj pyšná :-)


6. 12.

Balonek máš? Dáš? :-)


7. 11.

Dnešní dopoledne jsme s Argouškem strávili na základní škole speciální na Lazech ve Zlíně na "informativní schůzce" k plánovaným canisterapeutickým zkouškám.

Po úvodní teorii a odevzdání přihlášky na zkoušky jsem si vyzkoušela i Argovu reakci na handicapované děti. Argo mě moc mile překvapil :-) Až na jedno úvodní štěknutí, které vyznělo více zvědavě než zle, dokázal po celou dobu ostatní psí účastníky v místnosti, kde jsme se nacházeli v asi dvoumetrových rozestupech, dokonale ignorovat, během teorie poslušně ležel kousek ode mě s povoleným vodítkem nebo se klidně rozvaloval na zádech a chtěl drbat. Po skončení teoretické části za námi přišlo několik dětí. Měla jsem trochu obavy, jak bude Argo reagovat, ale opět mi dokázal, že ho tak trochu podceňuji :-) Na hluk a spoustu dětí v místnosti reagoval jen zvědavým vrtěním ocasu, vesele dětem olizoval ruce a dokonce si od nich opatrně vzal i několik pamlsků. Ani jednou neprojevil sebemenší nežádoucí reakci. Jsem na toho mého kluka pyšná :-) Snad se nám bude dařit stejně i v polovině prosince na zkouškách


28. 10.

Dnes jsme si i s Argoušem udělali výlet na zříceninu hradu Lukov


19. 10.

Trénujeme polohování na prosincové canisterapeutické zkoušky. Pro začátek dobré :-) 


17. 10.

Dopolední podzimní procházka - šest kilometrů kolem vody


9. 10.

Argoušek v akci na obranách :-) Šikula můj.


28. 9.

Na náš YouTube kanál přidáno video z tréninku poslušnosti.


25. 9.

Dnes to jsou už dva roky, co jsem si toto chlupaté štěstí přivezla domů. Jedno focení, pár hodin přemýšlení a přemlouvání rodičů a dnes mám doma toho nejlepšího parťáka, jakého jsem si mohla přát :-)


24. 9.

Dnes jsme si s Argem udělali malý výlet na Mladcovou ke skalám. Užili jsme si to všichni :-)


5. 9.

Dopoledne v lese a spokojený Argo :-)


8. 8.

Dnes dopoledne jsem Arga po dohodě s majitelkou stáje vzala poprvé s sebou na focení ke koním. Ačkoliv jsem ještě v trolejbusu hodně přemýšlela, jestli to byl dobrý nápad, měla jsem obavy, jak bude reagovat na koně, jestli se jich bude bát nebo je naopak nahánět a štěkat, ale Argoušek mě příjemně překvapil a opět mi dokázal, že jej tak trochu podceňuji - koní si vůbec nevšímal, neměl ani tendence lozit do ohrady. Po celou dobu focení ležel vzorně uvázaný u plotu a nijak si štěkáním nevynucoval pozornost.
Za odměnu se krásně vyběhal se stejně starou fenečkou Ennynkou a doma unaveně padl za vlast :)


31. 7.

Na náš YouTube kanál přidán videosestřih Argouškova pobytu u nás - od 8 týdnů po současnost


30. 7.

Dnes slaví můj Argoušek (Bargus Huribana) své druhé narozeniny :-)

Naprosto neplánovaný přírůstek do rodiny, tichý společník i akční ďáblík nadšený do jakékoliv činnosti, kterou si pro něj vymyslím, milovník procházek a balonků, věrný kamarád a především obrovská opora po náhlém odchodu Gasíka ... ještě sice potřebuje trochu času na zklidnění, ale věřím, že jakmile jej opustí poslední zbytky pubertální vzdorovitosti, bude z něj milionový parťák.

 Argoušku, přeji ti hlavně dlouhý a spokojený psí život, protože věřím, že všechno ostatní už máš :-)

Všem sourozencům z vrhu "B" Huribana a také mamince Eddy z Vrchu slávy přejeme všechno nejlepší a posíláme podrbání.


15. 7.

Odpolední relax :-)


11. 7.

Dnes by oslavil 12. narozeniny můj Gasíček :-(

Před dvanácti lety jsem ještě netušila, že se pro mě narodil, ani jak moc mi jeho pořízení změní život. Věrný kamarád do pohody i nepohody, věčně usměvavý pohodář, vesele naladěný do posledního dne ... tak moc mi chybíš :( Posílám pohlazení za duhový most ...


30. 6.

A prázdniny můžou začít ...


21. 6.

První letní den je tady a s ním i to pravé letní počasí. Ve stínu je nejlépe :-)


27. 5.

Dnes jsem si Argouše vzala zase po delší době do ateliéru ...


13. 5.

Dlouhodobé odložení level hard :-)

Dvacet kroků, deset minut, rušivé zvuky lesa. Zůstal :-)


16. 4.

Konečně nám to na sídlišti i ve městě kvete :)


3. 4.

Na náš YouTube kanál přidáno video z dnešního tréninku poslušnost. Máme ještě co zlepšovat, ale mám z Arga radost :)


26. 3.

Puberťáci na procházce :-)

Dezmont All Peramans a Bargus Huribana. Fotka trochu klame, Argo není tak veliký


22. 3.

Odpoledne v lese - krásných 6 kilometrů, nepotkali jsme ani živáčka a Argoušek poprvé za dlouhou dobu prakticky celou cestu na volno bez nervů, že mi někam uteče ... co víc si přát ...


9. 3.

Argoušek na obranách :-) Mám z kluka velkou radost :-)


5. 3.

8 kilometrů lesem a Argo maximálně spokojený :)


2. 3.

Dnes je to rok, co mi nad ránem po těžké akutní operaci sleziny z důvodu prasklého nádoru na slezině nečekaně odešel můj první choďáček Gas (Eyko Valaimdar) ve věku nedožitých 11 let. Bojovali jsme a doufali do poslední chvíle :( Pořád to moc bolí ...

Fotka vpravo je z 26. 2. 2021, tedy prakticky tři dny předtím, než mi Gasík odešel. Pozitivně naladěný běhal s Argem po zahradě jako vždycky, tehdy mě ještě vůbec nenapadlo, že se něco děje :(

Takto si Gasíka budu navždy pamatovat ...


28. 2.

Dopolední procházka - pohodových 5 kilometrů podél vody :-)

Argo, 19 měsíců


25. 2.

Během měsíce února jsme se s Argem zúčastnili naší první výzvy v podobě virtuálního závodu v poslušnosti, který spočíval v natočení videa podle mírně upravené zkoušky (v našem případě BH-VT) a jeho následném ohodnocení zkušenou rozhodčí ze Psí školy Fron Fighter Ostrava.

S Argem jsme se v kategorii BH - VT hobby umístili na 3. místě ze 4. psů. Chyby se nám nevyhnuly, teď ale alespoň vím, na co se v tréninku nejvíce zaměřit a co do "ostré" zkoušky dopilovat.  Více informací včetně podrobného bodového ohodnocení najdete v rubrice ZKOUŠKY A ZÁVODY.


12. 2.

Na náš YouTube kanál přidáno video z tréninku poslušnosti na zkoušku BH-VT (bez odložení) v cizím prostředí. No, máme ještě co trénovat :)


31. 1.

Dnes nám přišly od MVDr. Ekra ještě poslední výsledky zpětného vyšetření a Argo si k negativním výsledkům DKK, DLK, OCD a SA připisuje LTV 1 a L7 normální :-) Mám velkou radost :-)


30. 1.

Po delší době pořádně blátivá procházka kolem vody, ale Argoušek spokojený :-)


11. 1.

Po skoro třech měsících opět na obranách :-) 

Argoušek mi dnes udělal velkou radost, je to můj šprrrrtík a věřím, že už konečně pochopil, o co jde a bude se jen zlepšovat, ukecanost a zájem mu nechybí :-)


8. 1.

Večerní siesta u filmu :-) Argoušek byl moc spokojený


2. 1.

Argoušek spokojený po "novoroční procházce" na Žlutavě s ostatními choďáčky :)


NOVINKY ZA ROK 2021 NAJDETE V ARCHIVU !