BARGUS HURIBANA "ARGO"


ARGO NENÍ NABÍZEN KE KRYTÍ !


Datum narození: 30. 7. 2020

Porodní váha: 457 gramů

Barva mašličky: tyrkysová

Datum pořízení: 25. 9. 2020

Karta na webu KPCHP: https:kpchp.org/pes.php?pes=7967

Chovatelská stanice: Huribana

Pohlaví: pes

Číslo zápisu: 7768/20

Matka: Eddy z Vrchu slávy (DKK 0/0, DM N/A, Lokus D D/D)

Otec: Grand Ch., Ch. Or Briliant Daraskár (DKK 0/0, DM N/N, Lokus D D/D)

Sourozenci: Benny, Bootes, Brixie Airin, Black Charlie, Betsabé Rhaya, Betty Dajka

Svod:  A1, K3, V2, W2 (standard. velký - 55cm, světle hnědé oko, malý bílý znak, středně syté znaky)

Zdravotní vyšetření:  DKK 0/0 - DLK 0/0 - OCD negativní - spondylóza negativní - LTV 1 - L8 negativní

                                     DM G/A - Locus D D/D - RYR1 T/T - genetický profil - vyšetření srdce negativní

                                    2024 - preventivní krevní testy v pořádku (nepatrně zvýšená jaterní hodnota GPT)

Argo je mladý pes v dobré fyzické kondici, nikdy netrpěl infekčním onemocněním, je pravidelně očkován a odčervován.                          Od 22. srpna 2022 je zapsán v registru dobrovolných psích dárců krve "Červená tlapka" . V květnu 2023 se stal poprvé dárcem krve.

Výstava: Výborný bez pořadí

Bonitace: NECHOVNÝ, A8, B9, H1, I1, K3, S8, U1, V2, W2, Z8 (+3cm, vzhled odpovídá koh. výšce, delší a šířeji nesené ucho, světle hnědé oko, kravský postoj pánevních končetin, standardní znaky málo výrazné, malý bílý znak, středně syté znaky, úzké chody hrudních končetin)

Zkoušky: canisterapeutické zkoušky (platnost do roku 2025), ZZO, ZOP

Závody:  3. místo Virtuální poslušnost 2022 (ze 4), kategorie BH-VT

                3. místo O starou bačkoru 2024 (z 9), kategorie ZZOArgo je velký pes s typickým samčím výrazem, širokou hlavou, delším uchem, světle hnědým okem, bohatou a lesklou srstí a středně sytými, méně výraznými znaky. Na hrudi má malý bílý znak. Je plnochrupý s nůžkovým skusem, obě varlata normálně vyvinutá a sestouplá, má rovný a pevný hřbet, prostorný oválný hrudník a správně nasazený a nesený ocas. 

Argo je temperamentní pejsek, který by se pro pamlsek rozdal a když má v tlamě balonek, nemyslí na nic jiného :-D. Je učenlivý, rychle chápe nové povely/triky a je z něj velký mazel. Miluje jídlo a s lidmi nemá sebemenší problém, na psy si občas štěkne, ale agresivní není a v poslední době se díky důkladné socializaci při společných procházách hodně zlepšuje. Má rád vodu, v horkých letních dnech rád využívá jak bazének, tak každou kaluž v lese, na kterou narazil. Minimálně třikrát týdně chodíme na procházku do lesa, každý týden navštěvujeme cvičák a snažím se Arga socializovat i se psími kamarády. Díky jeho k lidem přátelské povaze se od února 2023 aktivně věnujeme canisterapii, ve volném čase chodíme také na trénink obran a jen tak pro radost se věnujeme učení triků.

Má krásné výsledky zdravotních testů. Nechala jsem jej otestovat nejen na dysplazii kyčelního kloubu, což je podmínkou k uchovnění, ale kvůli zaměření na sportovní kynologii, tedy především poslušnost a obrany, i na ostatní anomálie kostry, tj. dysplazie loketních kloubů, spondylóza páteře, osteochondróza ramen a přechodový obratel LTV. Všechny výsledky nám vyšly s krásným výsledkem negativní, až na LTV obratel, který nám vyšel na 1, ale v kombinaci s nulovými kyčlemi je naštěstí velká pravděpodobnost, že Argovi nezpůsobí žádné problémy. Počet bederních obratlů normální. Dále jsem jej nechala otestovat na degenerativní myelopatii, což je nevyléčitelné neurodegenerativní onemocnění způsobující postupné ochrnutí pánevních končetin, s výsledkem N/A (přenašeč), což znamená, že Argo sám o sobě je zdravý, jen v případě krytí by mohl dispozice k této nemoci přenášet dál. Má také test na Lokus D způsobující změnu barvy srsti na "modrou" (šedou) s výsledkem negativní (po rodičích a potvrzeno testem), a nakonec i test na maligní hypertermii, která způsobuje závažné až fatální komplikace při celkové anestezii nežádoucí reakcí na anestetika, také s výsledkem negativní. V červnu 2023 proběhlo preventivní vyšetření srdce dopplerem s verdiktem DCM negativní.


1 - 30 měsíců - váhové přírůstky


1 měsíc - 1,7 kg

2 měsíce - 5,4 kg

3 měsíce - 8 kg

4 měsíce - 12,7 kg

5 měsíců - 13,6 kg

6 měsíců - 16 kg

7 měsíců - 18,7 kg

8 měsíců - 20,5 kg

9 měsíců - 22 kg

10 měsíců - 23,6 kg

11 měsíců - 24 kg

12 měsícú - 24,7 kg

15 měsíců - 26 kg

18 měsíců - 29 kg

20 měsíců - 27 kg

2 roky - 26,6 kg

2,5 roku - 27 kg

3 roky - 25 kg

3,5 roku - 28,5 kg