ARCHIV - 202328. 12.

Dnešní procházka s koupáním v řece Dřevnici


2. 12.

Konečně nám nasněžilo ...


29. 11.

Argo v práci :-) Výtah už není strašidlo co žere pejsky, jupí :-)


21. 10.

Po roce krásná chodská procházka ...

Od koliby U Černého medvěda na půl cesty do Malenovic, potom k Majáku a nakonec jsme chvíli poseděli na stezce zdraví. Trasa cca 6 kilometrů, počasí nám vyšlo krásně a myslím, že si to nejen pejsci užili.

 Psí účastníci Bargus Huribana, jeho polosestra Fate Huribana a Dezmont All Peramans

Dezmont, Argo, Fate
Dezmont, Argo, Fate
Argo a Fate
Argo a Fate

6. 10.

S Argem jako canisterapeutický tým na Dni otevřených dveří v organizaci Za sklem :-)

Argo byl moc hodný, i když za celé odpoledne moc lidí nepřišlo, užil si mazlení, zájemcům předvedl poslušnost i pár triků, byl moc šikovný :-)


1. 10.

Dnes Argoušek úspěšně složil svou první zkoušku z poslušnosti ZZO :-) Mám z kluka neskutečnou radost. Více informací v rubrice ZKOUŠKY.


20. 9.

Nový školní rok v canisterapii úspěšně zahájen :-) 

Výtah Argoušek zvládl jako profík, po dvouměsíční pauze jsem až hleděla, jak suverénně nakráčel dovnitř a hodinku s dětmi až na úvodní tahání na vodítku zvládl bez problémů, a to jak ukázku poslušnosti, tak odpočinkové pasáže. Žádné nevhodné chování, štěkání, zlobení ... Mám z kluka obrovskou radost :-) 

6.10. odpoledne budeme s Argem jako canisterapeutický tým na Dni otevřených dveří, tak jsem moc zvědavá, jak to zvládneme:-)


12. 8.

Dnešních dopoledních 10 kilometrů kolem vody a spokojený Argo :-)


8. 8.

Dnešní obrany :-) Argo je moc šikovný, dělá pokroky s každým tréninkem a mám z něj velkou radost.


30. 7.

Dnes slaví můj Argoušek (Bargus Huribana) své 3. narozeniny :-)

Pořízení Arga bylo naprosto neplánované a o to víc jsem šťastná, že jej mám. Akční rošťák milující jakoukoliv aktivitu, kterou si pro něj vymyslím - učení triků, canisterapii, obrany ... věrný parťák do pohody i nepohody, můj Pan Pes Argoušku, přeji ti hlavně dlouhý a spokojený psí život, protože věřím, že všechno ostatní už máš :-)

Všechno nejlepší přejeme i sourozencům z vrhu "B" a mamince Eddy z Vrchu slávy.


24. 7.

Relax při dešti


11. 7.

Dnes by můj Gasíček oslavil 13. narozeniny

Před třinácti lety jsem ještě netušila, že se pro mě narodil, ani jak moc mi jeho pořízení změní život. Dodnes si pamatuji ten 12. březen 2011, kdy jsme se na něj jeli jen podívat do CHS Valaimdar a on si nás vybral … i naše nelehké začátky – dvanáctiletá holka s nulovými zkušenostmi v oblasti kynologie a osmiměsíční psí puberťák s více myšlenkami na útěky než poslouchání … ale nakonec jsme se naladili na jednu vlnu a já tak získala toho nejlepšího psa, kterého jsem si vzhledem ke svému tehdejšímu věku a okolnostem mohla přát :)

Věrného kamaráda do pohody i nepohody, přítele, který mě držel nad vodou v těch nejhorších chvílích na základní škole … věčně usměvavý pohodář, pes s obrovskou trpělivostí se začínajícími kynology, pes, díky němuž jsem poznala tolik krásných míst a skvělých lidí ... I když jeho odchod pořád bolí a není dne, kdy bych nevzpomínala, navždy budu osudu vděčná, že mi dovolil být součástí jeho života. Posílám pohlazení za duhový most ...

EYKO VALAIMDAR "GAS" 11.7.2010 – 2.3.2021


1. 7.

Do sekce VIDEOGALERIE přidáno video z dnešního tréninku poslušnosti.


28. 6.

Když začnou prázdniny dřív pejskovi než paničce ... 

Od února do června jsme s Argem aktivně docházeli k dětem s poruchou autistického spektra a musím říct, že mě Argo moc mile překvapil svým jemným přístupem k dětem, nikdy nezareagoval nijak nepřiměřeně (jeden kluk je hodně mazlivý a ne vždy jej s vychovatelkami stihneme ukočírovat dřív, než se k Argovi přitiskne ...), s přehledem zvládal v cizím prostředí ukázku základní poslušnosti, překážky (slalom, tunel), podání pamlsků ze lžičky, dokonce po prvotní nervozitě překonal i strach z výtahu, se kterým se setkal poprvé ... když necvičil, klidně ležel a nedožadoval se pozornosti ... jsem na něj moooc pyšná :-) Tak zase v září ...


24. 6.

Do rubriky VIDEOGALERIE přidáno video z dnešního tréninku obran. Argoušek je moc šikovný :-)


14. 6.

Dnes Argo absolvoval preventivní echokardiografické vyšetření (doppler) u MVDr. Cinka s verdiktem                DCM (dilatační kardiomyopatie) NEGATIVNÍ :-)

Srdíčko je zdravé, pan doktor poukázal jen na trochu pomalejší průtok krve, ale prý je tak vidět, že je Argo sportovec :-). Žádné závažnější problémy se nenašly a z toho mám obrovskou radost.

Měla jsem hrůzu z toho, jak Argo vyšetření zvládne - ta se nekonala. Argoušek překvapil a byl moc šikovný. Neoblíbené holení sice napřed řešil úprkem ke dveřím ordinace už při zapnutí strojku, ale nakonec si dal říct a při samotném vyšetření ultrazvukem už krásně spolupracoval. Nakonec si za to půlhodinové "mučení", kdy musel ležet na stole, na boku a ještě s fixačním náhubkem, vyškemral od sestřičky několik piškotů a vše bylo rázem odpuštěno. 24-hodinový holter jsem Argovi udělat nenechala, myslím, že kdyby byl problém, půjde vidět už na sonu a pan doktor by nás na něj poslal ...

Mám velkou radost :-)


10. 6.

Výlet na Mladcovské skály. Argo byl ve svém živlu :-)


21. 5.

Rambo Argo na obranách :-D

Mám z kluka velikou radost, i když jsme prakticky teprve na začátku, s každým tréninkem dělá velké pokroky a hlavně je vidět, že ho to baví :)


10. 5.

Argoušek bere svou práci canisterapeutického psa zodpovědně :-) odpoledne u dětí


2. 5.

Argo v pomněnkách :-)


24. 4.

Speciální výstava chodských psů Pecka 22. 4. 2023

- třída otevřená, rozhodčí Ladislav Kukla

Argoušek si dnes na své výstavní premiéře ve velké konkurenci téměř 40 psů vyběhal známku Výborný bez pořadí a krásný posudek: téměř 3letý pes, silná kostra, dobrý formát, výrazná hlava (?), o něco větší ucho, dobré úhlení, pěkný hrudník, přiměřené chody, dobré znaky, dobře předveden.

A to jsme si jeli pro VD :-) jeden víkendový cíl splněn ...

Bonitace Pecka 23. 4. 2023

Tolik jsem doufala, že nám to dnes klapne, že naše dva roky trvající snaha Arga uchovnit skončí úspěchem ... největší strach jsem měla z hodnocení povah, ovšem to, co přišlo, mě zaskočilo naprosto dokonale ... :-(

Ranní posouzení povah proběhlo parádně a bez ztráty kytičky, Argo mi udělal radost, i když trochu zazlobil s sportem, nakonec mi jej přinesl, a na rozdíl od včerejška dnes po celou dobu neprojevil žádnou agresivní reakci vůči psům, za což má kluk velkou pochvalu.

 Bohužel při posuzování exteriéru se k nám štěstí obrátilo zády. Byli jsme centimetr od úspěchu - doslova ...

I přes čtyři měření se nepodařilo Argouškovi naměřit standardní výšku a konečný výsledek je tedy bohužel NECHOVNÝ, kód A8, B9, H1, I1, K3, S8, U1, V2, W2, Z8 (výška 58cm - nejnižší měření 57,5 -, vzhled odpovídá kohoutkové výšce, delší a šířeji nesené ucho, světle hnědé oko, kravský postoj pánevních končetin, standardní znaky málo výrazné, malý bílý znak, středně syté znaky, úzké chody hrudních končetin).

Nebudu lhát, čekala jsem, že se do standardu vlezeme a tohle mě hodně zaskočilo. Nebudu lhát, že mě to nemrzí, obrečela jsem to :-( Ale na druhou stranu vím, že mám prostě úžasného parťáka, který mi každou chvíli dává najevo svou lásku a určitě vyrostl proto, aby mě mohl chránit ... Na nějakou výstavu určitě i tak vyrazíme a budeme se dál věnovat sportovní kynologii a canisterapii. Život jde dál a jsem moc ráda, že Argouška mám, nevyměnila bych ho za nic na světě ...

Můj věrný přítel <3


9. 4.

Dnes jsme se s Argem zúčastnili spolu s dalšími třiceti choďáčky odpoledního nácviku na blížící se bonitaci na Bělově. Argo mi udělal obrovskou radost a moc mile mě překvapil tím, jak dokázal bez problémů, štěkotu či jediného zavrčení fungovat mezi ostatními psy jak během cvičení, kdy zvládl měření, ukázku zubů, nárazový zvuk i průchod skupinkou lidí se psem, tak během následné procházky, na které v 90% případů přibíhal na první zavolání, nešikanoval štěňátka a ostatní pejsky krásně ignoroval. Potkali jsme se mimo jiné také s dalšími pejsky z CHS Huribana a chovatelkou Argouška. Byl to pro nás skvěle strávený den a věřím, že se nám bude dařit i "naostro" za 14 dní v Pecce. :)


30. 3.

Není nic upřímnějšího než dotyk věrného přítele :-)


22. 3.

Dnes mi přišla od mamky krásná fotka - Argoušek poslední den "v práci" u dětí :) Záskok s mamkou zvládl skvěle.

Šikulka můj :-)


13. 3.

Mňam, balonek :-)


9. 3.

Argo canisterapeut :-)

Musím se přiznat, že ačkoliv jsem si s myšlenkou složit s Argem zkoušky skrz jeho k lidem velmi přátelskou povahu lehce pohrávala už před rokem a půl, ještě půl roku zpátky by mě nenapadlo, že do toho opravdu půjdeme ... Byla to tak trochu hurá akce, kdy jsem se napevno rozhodla měsíc a půl před zkouškami, ale nelituji.

Dnes už s Argem aktivně "pracujeme", chodíme na záskok za skupinkou kluků, kde bych si jej ještě před několika měsíci nedokázala představit ...Nedokázala jsem si představit, že děti budou dělat aktivity s vychovatelkou a Argoušek bude mezitím klidně a na povoleném vodítku s hlavou mezi tlapkami ležet po mém boku, nenapadlo by mě, že bude mít v místnosti plné ruchů oči jen pro mě. Cvičení na prověšeném vodítku, předvádění triků, odložení s přivoláním mezi dětmi, probíhání tunelem, mazlení, pamlsky, všechno miluje Dokonce zvládá i jízdu výtahem, se kterým se dosud nepotkal a i když jej občas před nástupem přemůže nervozita, nakonec vždycky pochopí, že jej ta divná věc nesežere. Mám z něj obrovskou radost :-)


2. 3.

Dnes to jsou už dva roky, co mě náhle a nečekaně opustil můj první pes, Eyko Valaimdar (Gas). Stále žiješ v našich srdcích ...


22. 2.

Dnes jsme byli s Argem poprvé na canisterapii, v rámci měsíčního záskoku, u dětí s PAS. Argoušek se choval naprosto vzorně, dokonce bez problémů zvládl i jízdu výtahem. Když cvičil, předvedl, co umí a když zrovna necvičil, ležel ukázkově u mě, nijak neotravoval, neštěkal, nereagoval na děti, nezlobil. Jen jednou se mu zalíbil plyšák jednoho z kluků, ale po okřiknutí si jej ihned přestal všímat a zbytek hodiny proběhl bez jediného problému. Od dětí si v rámci závěrečného hodnocení vysloužil zlatou papírovou kost a doma padl za vlast :-)

Jsem na něj taaak pyšná (košík měl jen na cestu) :-)


15. 2.

Slunce, les a jen my dva ... 4 kilometry přírodou :-)


28. 1.

Z dnešního focení ...


20. 1.

Panička se pomalu začíná připravovat na závěrečné zkoušky v autoškole a Argo dohlíží, aby se neflákala :-D


NOVINKY ZA ROK 2022 NAJDETE V ARCHIVU !