ARCHIV - 2021


 


31. 12.

I když pro mě byl letošní rok v mnoha směrech jeden z nejtěžších a nejsmutnějších mého života, přinesl také spoustu krásných okamžiků, splněných přání a kroků vpřed a ukázal mi, že i když mě tvrdá a nečekaná rána osudu srazí na kolena, stojí za to vstát a jít zase dál, i když to moc bolí ...
S Argouškem přejeme všem krásný Silvestr a do nového roku jen to nejlepší :-)


23. 12.

S Argoškem přejeme všem našim přátelům a příznivcům krásné Vánoce plné zdraví a pohody a ať je rok 2022 o chlup lepší než ten letošní :)


12. 12.

Argoušek je slavný :) Dnes mi domů přšel objednaný kalendář Klubu přátel chodského psa na rok 2022 :-)


5. 12.

Argoušek si užívá první letošní sníh na dnešní zimní procházce :)


2. 12.

Dnešní řízená socializace ve městě :-)  I když si Argo na začátku brblání na ostatní psy neodpustil, při procházce a skupinovém cvičení už byl vzorný. Šikulka můj :)


13. 11.

Na náš YouTube kanál přidáno video z dnešního tréninku poslušnosti, Argoušek mi dělá velkou radost :)


03. 11.

Ranních 8 kilometrů lesem a spokojený Argoušek :) Snažíme se chodit na procházky tak, abychom nepotkávali jiné lidi a psy a mohla bych Arga pustit z vodítka. Pokud není rozptýlený psy, v 99% případů krásně přibíhá na první zavolání pro pamlsek a ví, že potom může běžet dál ... je to můj šikula :)


02. 11.

Dnes, na Dušičky, je to už osm měsíců, co mě nečekaně po několikahodinovém boji s rakovinou sleziny opustil můj milovaný Gas, ve věku 10 let a 7 měsíců. Čím více plyne čas, tím více si uvědomuji, jak obrovské jsem měla štěstí, že mi vstoupil do života, stal se jeho součástí a ukázal mi nejen, jak je ve společnosti psího parťáka nádherně, ale hlavně díky němu jsem se naučila jít za svými cíli, plnit si své sny a nevzdávat se, i když je člověku smutno a cítí, že jej všichni opustili ... I díky němu se mnou dnes může být Argoušek, který se mi už mění ze ztřeštěného puberťáka na super psa, to Gasík mi ukázal, jak je chodský pes úžasné plemeno a také to, jak je život bez něj najednou jiný ...
Vzpomínám každý den ... :-(


30. 10.

Argoušek na obranách :-) Dnes jsme poprvé vyzkoušeli i kousání na rukáv a na rozdíl od minulého tréninku kousal moc pěkně, mám z něj radost :-)


23. 10.

Dnes za námi přijela na návštěvu a focení Argouškova sestřička Charlie.  Není to tak dávno, co jsem právě ji chovala jako čtyřtýdenní minulý rok v srpnu v náručí a stýskala si, že je už zadaná :) Vyrostla z ní krásná psí holka a Argoušek se v její přítomnosti choval jako gentleman - pokud zrovna nepořádali sprinty za balonkem :)

Bargus a Black Charlie Huribana


15. 10.

V pátek 15. 10. 2021 jsme se s Argem po delší době zúčastnili našeho třetího tréninku obran na cvičáku v Otrokovicích s figurantem Patrikem Svobodou. Argoušek mi udělal radost, projevil nadšení i razanci, bohužel mi ale po delším tréninku přestával jevit zájem, po odpočinku byl ale zase natěšený do akce :) Uvidíme, jak se nám bude dařit v dalších trénincích.


5. 10.

Říká se, že správný choďák má mít fotku na třech místech - u sochy Chodyho v Hrádku u Chodského Újezdu na státní hranici a na balíku slámy.

Jeden z bodů při dnešní šestikilometrové procházce splněn :)


28. 9.

Dnes jsme s Argem využili státního svátku a vydali jsme se na sedmikilometrovou procházku lesem do Malenovic. Počasí nám navzdory chmurné předpovědi vyšlo perfektně, nepršelo a ani nebylo velké horko. Procházku jsme zakončili výborným obědem v restauraci U Pana domácího, kde byli na nás i na pejsky skvěle připravení a I když jsme nakonec šli "jen" ve třech se dvěma pejsky, s rezervací nebyl žádný problém. Argo měl hravou náladu, místy se s psí kamarádkou skvěle proběhl a zpáteční cestu trolejbusem zvládl taky na jedničku :) 


7. 9. 

Konečně nám po 14 dnech dorazily výsledky Argouškových rentgenů. Dopadli jsme parádně :-)

DKK 0/0 - DLK 0/0 - OCD nepostižen - spondylóza negativní 

Mám obrovskou radost :-)


29. 8. 

Dnes jsme se s Argem vydali na procházku ke zlínskému cvičáku na Burešově. Moc kilometrů jsme neušli, zato jsme si užili krásu relativně tichého místa s minimem "narušitelů" v podobě psů, na které by Argo štěkal :-) s krásnými výhledy na Zlín.


18. 8. 

Včera jsme s Argouškem absolvovali rentgeny kloubů k uchovnění u MVDr. Veselského ve Slušovicích. Na oficiální výsledky si budeme muset pár týdnů počkat, ale podle veterináře vypadá vše OK, tak uvidíme :) Argo se přes noc krásně vyspal a dnes se tváří jako by nic, takže narkóza zjevně odpuštěna :)


30. 7. 

Dnes slaví můj Bargus Huribana (alias Argo neboli torpédo, rošťák, Minty, zahradník ) své první narozeniny.  Argoušek je můj osudový pejsek, naše cesty se propletly úplnou náhodou (ještě v den, kdy jsem jej jako čtyřtýdenního poprvé viděla a fotila, mě ani ve snu nenapadlo, že bude můj) a jsem za to i vzhledem ke všem okolnostem moc vděčná. Děkujeme chovatelce za skvělého parťáka a přejeme všem sourozencům a také mamince Eddynce všechno nejlepší, pevné zdraví, dlouhý spokojený psí život a posíláme podrbání  :)


2. 7. 

Argouškovo první koupání :-) Do hloubky se zatím neodváží, ale na mělčině se mu líbí :-)


29. 6. 

Jupíííí, dnes nám dorazily výsledky z Genomie :-)

Argoušek (Bargus Huribana)

DM (degenerativní myelopatie) N/A - přenašeč 

Locus D (alela d1) D/D - negativní (neředí černou barvu) 

RYR1 (maligní hypertermie) T/T - negativní 

Mám velkou radost, že je Argo zdravý, doufám, že nám stejně hezky vyjdou v srpnu rentgeny 


13. 6. 

Dnes jsme s Argem (Bargus Huribana) absolvovali svod dorostu v kempu Žralok v Plumlově a odjížděla jsem nadmíru spokojená :)

Argoušek dostal krásný kód A1, K3, V2, W2 (velikost 55cm - standard. velký, světle hnědé oko, malý bílý znak, středně syté znaky). 

První krůček k uchovnění úspěšně za námi :)


10. 6. 

Dnešní socializace ve městě - MHD, zverimex, mamčina práce, auta, lidé, cyklisti - Argo nic neřešil, jako profík :)  Jediné, čeho se bál, byly jezdící schody, ale ty k životu nepotřebujeme, tak jsem jej samozřejmě nenutila.

Jediný "problém" nám tedy zůstává Argouškova rovnice "Houká sanitka = já ji musím přehoukat" , což začíná být, hlavně na zastávce plné lidí, dost nepříjemné :D ale třeba jej to přejde.


25. 5. 

Dnes je to přesně osm měsíců, co jsme si tuto ,,malou, chlupatou kuličku" přivezli domů :) Argoušek <3 


23. 4. 

Dnes jsme s Argem v jeho devíti měsících vyrazili na náš druhý trénink obran do Otrokovic ke Štěrkáči. Dělá mi kluk obrovskou radost, snad mu to nadšení a zájem vydrží  :-)


21. 4.

Na náš YouTube kanál přidáno video z dnešního tréninku poslušnosti. Argoušek je šikulka :) 


19. 4.

Bargus "Argo" Huribana,  8,5 měsíce :)

Domácí měření 54cm, 21 kg 

11. dubna jsme měli jet na svod, bohužel vládní nařízení nám to nedovolily a akce se odkládá. Tak snad se brzy dočkáme :)


7. 3.

Argoušek,  7 měsíců :) Můj pan pes, přítel a obrovská opora v těchto těžkých časech ....


2. 3. 

Dnes v noci nečekaně přešel přes Duhový most můj první a jedinečný choďák Gas (Eyko Valaimdar). ve věku 10,5 roku. Včera večer mu byl náhle bez jakéhokoliv předchozího varování diagnostikován prasklý nádor na slezině s rozsáhlým vnitřním krvácením a ačkoliv se mu dostalo prakticky okamžitého ošetření na veterinární klinice ve Slušovicích včetně transfuze krve od zlatého retrívra mého strýce, komplikace během náročné operace byly pro jeho organismus příliš velkou zátěží a Gasíkovo bojovné srdíčko se ve 4:19 ráno zastavilo navždy ...

Gas pro mě nebyl jen pes, byl to člen rodiny a můj nejvěrnější přítel, který na sobě do poslední chvíle nedal znát, že by měl nějaký problém ... Ještě před dvěma dny si běhal se psí kamarádkou jakoby nic. Nikdy nezapomenu ...


27. 2. 

Dnes mi Argo opět udělal na (kvůli lockdownu na nějakou dobu posledním) individuálním cvičáku velkou radost. I když je stále na čem pracovat a máme před sebou ještě dlouhou cestu, aby to nějak vypadalo, jeho chuť do cvičení, především za pamlsky, mi v mnohém tu práci usnadňuje, tak doufám, že mu to vydrží :-)


24. 2. 

Puberta s ním už začíná mlátit, ale roztomilý kukuč se nezapomíná :D Argoušek


8. 2.

Kluci a jejich sněhové hrátky aneb Když mladší otravuje, musí dostat po čumáku :D (i přes strašidelnost scény nebyl ani jeden ze psů zraněn :-) )


6. 2.

Chvilka klidu při svačině :-) Sice pravidlo "co nejdále od sebe" si kluci dodržují za všech okolností, ale respektují se.


4. 2. 

Kluci :-) 
Na to, že Gasovi bude v létě už 11 let, je pořád v celkem slušné kondici a Argo k tomu vydatně přispívá :-)

Na náš YouTube kanál přidáno video z tréninku poslušnosti s Argem.


27. 1.

Dnes jsem měla s Argem den plný malých úspěchů. Na procházce jsme potkali dva psy, Argo se soustředil jen na pamlsek v mé ruce a situaci zvládl s přehledem a bez řvaní. Totéž v čekárně na veterině, váží necelých 16 kg. A při kousání gumové hračky mu konečně vypadl i poslední špičák, takže máme přezubeno :-) Dva špičáky mám schované na památku, zbytek zubů úspěšně při přezubování spolykal :-D


8. 1.

Po dlouhé době v lese :-) Argo a Gas