ARCHIV - 202031. 12. 

S oběma kluky přejeme všem krásný Silvestr a nový rok 2021 lepší než ten letošní :-)

Na náš YouTube kanál přidáno video z dnešního tréninku poslušnosti s Argem :-) Dělá mi kluk velkou radost :-)  


28. 12.

Dnešní procházka :-) Argo, skoro 5 měsíců 

Štěněcí srst je pryč, obě ušiska poslušně stojí a začíná nám období ,,samá ruka, samá noha"  :-)


23. 12. 

S oběma kluky všem našim přátelům a příznivcům přejeme krásné a poklidné prožití vánočních svátků :-) 


3. 12.

Dnes Argo poprvé na vlastní tlapky a kožíšek poznal sníh :) S Gasíkem řádili celé dopoledne jako o život :-) 


28. 11.

Argoušek (skoro 4 měsíce) utahaný po dnešní první lekci ve štěněcí školičce :-) 


11. 11.

Dnešní mrazivá procházka :-) Aurélie All Peramans a Eyko Valaimdar 


30. 10.

Kluci a jejich názor na počasí :-) 

Gas 10 let 4 měsíce, Argo dnes 3 měsíce 


26. 10.

Argo 12,5 týdne

Dnes jsme byli poprvé na procházce u vody s trochou tréninku a socializace.  Argoušek se ukázal jako naprostý suverén, neřešil kola na cyklostezce ani projíždějící auta na hlavní cestě ani vodítko (poprvé od doby, co chodíme ven, si do něj ani jednou nekousl ). Na pamlsek přiběhl pokaždé, když jsem jej zavolala, nechal se odvolat i od psa známého, se kterým se očichával (celou dobu kromě focení měl stopovačku).  Mám z něj opravdu velkou radost, teď jen aby mu to vydrželo ... :)


20. 10.

Na náš YouTube kanál bylo přidáno první video z tréninku poslušnosti s Argouškem (12 týdnů) - přivolání, chůze u nohy, sedni, lehni ... Argoušek je malý šprtík, co by se po pamlscích užral :-D Je moc šikovný, doufám, že mu to vydrží i nadále :-) 18. 10. jsme byli poprvé na cvičáku, zatím kvůli nedokončenému očkování jen na individuální lekci, ale už se těšíme, až budu moci začít Arga seznamovat i s ostatními psími kámoši, nejen s Gasíkem :-)


7. 10.

Kluci moji :-) Argo a Gas

Mám velkou radost, že Gasíkovi nový kamarád pomohl znovu se postavit na nohy a už spolu řádí jako zamlada :) 


29. 9. 

Malý ďáblík s nevinným kukučem :-) Bargus Huribana (Argo) zítra 2 měsíce 


25. 9. 

Dnes jsme doma přivítali nového psího parťáka :-)  

Plány jsou jedna věc, ale osud druhá, a tak do naší rodiny nepříliš plánovaně, ale o to více vítaně přišel druhý choďáček - BARGUS HURIBANA alias ARGO (Eddy z Vrchu slávy x Or Briliant Daraskár) .

Gasík jej přijal bez problémů, očichal a usoudil, že to malé černé neposedné štěně taky patří do rodiny :-)


4. 9. 

Ačkoliv to zpočátku vypadalo, že operace byla opravdu banální, Gasík se otřepe a všechno bude brzy dobré, bohužel nastaly komplikace. Gasíkův stav se od operace nelepšil, nechtěl sám žrát, jen bez nálady ležel u domu ... Dnes jsme byli opět na veterině a Gasíka si tam nechali na infuzích kvůli problémům s úbytkem červených krvinek ... Po třech hodinách strachu o jeho život a netrpělivého čekání mi volala veterinářka, že si pro něj můžeme přijet. Gasíkovi infuze už od pohledu pomohly, do očí se mu vrátila jiskra a po návratu z veteriny konečně sežral plnou misku konzervy s těstovinami a trochu salámu. Nožky jej sice pořád bolí a čeká nás ještě jedna kontrola, ale po hodinách strachu, že o Gasíka přijdu, si konečně můžu vydechnout :-) 

Je to můj bojovník statečný, snad už bude jen dobře :-) 


2. 9.

Gas - první procházka pět dnů po operaci ... Sice pomalu, ale statečně se prošel sto metrů po naší ulici a zpět a doma si dal, i když jen z mé ruky, trošku mletého masa z konzervy a piškot. Je to můj šikula a snad už bude jenom líp :-)


30. 8. 

Nic na světě se neděje bezdůvodně :-) Jedno nevinné focení dne 25. 8. a dnes padlo rozhodnutí, že budeme rozšiřovat smečku :-) 

Pan mintový :-) Bargus "ARGO" Huribana, 30 dní 


28. 8. 

Dnes Gasík podstoupil odstranění zubního kamene a kontrolu natržených vazů v koleni v celkové anestezii a už odpočívá doma :-) O jeden zub sice přišel, ale jinak vše proběhlo v pořádku, tak věřím, že bude brzy zase fit :-) 


21. 7.

Jupí, dnes nám dorazil výsledek z Genomie -  Eyko Valaimdar (Gas) Lokus D D/D (neředí černou barvu - není modrý)


11. 7.

Dnes slaví můj Gasík (Eyko Valaimdar) - už kulaté 10. NAROZENINY :) Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Gas pro mě není jen pes, je to taky úžasný mazel, kamarád do pohody i nepohody a prostě člen rodiny.  Zabrousili jsme nejen do základní poslušnosti, ale také do agilit, stop, obran i výstavního kruhu. Začátky byly náročné, ale nakonec se nám podařilo se naladit na jednu vlnu a sklidit i nějaké ty úspěchy, na což jsem, vzhledem k faktu, že Gas byl původně jen ,,domácí rodinný pes" a musela jsem si to s ním vše vydřít sama, opravdu pyšná :) Kolik krásných míst a nových přátel jsem díky němu poznala ani nedokážu spočítat .

Zkoušky: ZZO, ZZO 1, ZOP, BH

Závody: 13. místo Psí závody Mladcová 2015 (poslušnost dle ZZO), 1. místo Branný víceboj kynologů 2016 (mládežnice 16. - 18. let), 5. místo O pohár starosty Morkovic (kategorie ZZO 1), 2. místo O Kozinův pohár (kategorie B2 - IGP 1 + ZZO 1)

Výstavy: 4. místo Psí závody Mladcová (kategorie Psi s PP), 4. místo Voříškiáda Boršice (kategorie Psi s PP 1.-7. let), 2x účast Speciální výstava chodských psů (mimo konkurenci), 1x účast Krajská výstava psů Zlín (mimo konkurenci)

Zdraví: Test na degenerativní myelopatii (výsledek G/A - přenašeč). Od konce května 2020 Gase trápí natržené vazy v koleni, po 10 dnech na lécích proti bolesti je zatím v pohodě, bez kulhání či jiných obtíží. I přesto už jej budu muset šetřit a bude si užívat důchodu, procházek a balonků, jak to má rád :-)

Gasíku, přeji Ti hlavně pevné zdraví a ještě alespoň 5 let po mém boku :-). Všechno nejlepší, pevné zdraví a ještě dlouho samou radost majitelům přeji také bráškovi Ex Valaimdar :)


21. 6.

Nešťastný Gasík :-) Dneska jsme už zkusili delší procházku (cca 4km) a zvládl to bez kulhání, takže věřím, že když ještě pár týdnů vydržíme, bude to dobré ...  


30. 5. 

Můj marod Gas :/ Včera si zřejmě při nějakém špatném skoku natrhl vazy v koleni v zadní tlapce. Dostali jsme léky na bolest, 10 dní do příští kontroly absolutní klid a budu jen doufat, že nebude nutná operace ... 


10. 5.

Odpolední siesta :)  Gas, 9 let 10 měsíců  


28. 4.

Super socializační procházka Zlínem :-)

Tři zverimexy, obchodní dům, jezdící schody, městská hromadná doprava, tržnice a náměstí a Gas všechno zvládl jako profík :-)  Jen v té roušce je čím dál větší horko ... 


19. 4.

Trocha jarního focení :-) Gasík


28. 3. 

V lockdownu je obrovská výhoda mít les kousek nad domem :-) Gas  


12. 3.

UŽ 9 LET SPOLU :-)

Gase neberu jen jako psa, ale především jako parťáka do pohody i nepohody, na kterého jsem se mohla vždy spolehnout.  Po vlastním psovi jsem toužila už od chvil mého dětství, ale až v téměř třinácti letech se mi tento sen splnil. Psa jsem chtěla jako kamaráda, ochránce a společníka. Ze začátku nám sice nějakou dobu trvalo, než jsme si k sobě našli cestu, ale o to více si cením všech úspěchů, kterých jsme spolu dosáhli :-) Gasíku, děkuji, že tě mám :-)


22. 2. 

Dnešní super procházka - 7,5 kilometru do Malenovic :-)

Počasí nám vyšlo přímo dokonale, po cestě jsme nepotkali téměř ani živáčka, Gas byl do holek zamilovaný až po uši a procházku jsme zakončili skvělým posezením v pizzerii Margherita Ristorante.

Psí účastníci - zleva Eyko Valaimdar, Cinderella ze Zdonína, Arabella Huribana, Daisy Daphne Krosandra a Eddy z Vrchu slávy  


18. 2. 

A po zimní pauze zase šup do práce :)   Hlavní cíl - nezamotat se do stopovačky a neztratit předmět - splněn a to, že se pár chybiček vloudilo, nevadí :-) Můj šikulka Gasík

Stopa vlastní, cca 30 kroků dlouhá, rovná, jeden předmět na konci.


19. 1. 

Dnešní sněhová procházka - 8 kilometrů lesem a Gas šťastný jako blecha :-)